Seminarium jesienne 2023



W dniach 8-10 września 2023 roku spotkamy się na naszym corocznym jesiennym seminarium. Tym razem wybór padł na serce Przemęckiego Parku Krajobrazowego.
W tym roku czekają nas m.in. trzy prezentacje byłych stypendystów i dyskusja na temat wad i zalet rozwoju energii atomowej w Polsce.

Więcej szczegółów wysyłamy drogą e-mail:





Seminarium jesienne 2022



Kolejne seminarium jesienne już za nami. W dniach 9-11 września 2022. Jako członkowie oraz byli stypendyści Programu Stypendialnego DBU/ Fundacji prof. Macieja Nowickiego spotkaliśmy się w Nałęczowie.
Piotr Jachimowicz, nasz ubiegłoroczny stypendysta, przedstawił wyniki swojej pracy w tematyce zanieczyszczenia środowiska mikroplastikiem, z uwględnieniem zanieczyszczeń pochodzących z oczyszczalni ścieków.
Drugim prelegentem był prof. Marcin Chodak, który przygotował wykład dotyczący użycia roślin zamiast nawozów w celu przywrócenia obiegu azotu i fosforu w rekultywowanych glebach. Część seminaryjną zakończyła promocja książki profesora Macieja Nowickiego.

Drugiego dnia seminarium mieliśmy okazję poznać niesamowitą historię miasta Nałęczów oraz zrozumieć fenomen uzdrowiska jako źródła dla popularnych wód pitnych i leczniczych. Seminarium zakończyło się wycieczką po magicznym Kazimierzu Dolnym.





Chęciny 2021



W dniach 10-12 września 2021 r. spotkaliśmy się ponownie na Naszym corocznym Seminarium Jesiennym. Tym razem nasza rodzina SdS była gościem Europejskiego Centrum Edukcji Geologicznej należącego do Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku mieliśmy podwójną okazję do świętowania, ponieważ poza 25 Jubileuszem Programu Stypendialnego obchodziliśmy również okrągłe, 80te urodziny Profesora Macieja Nowickiego. Dość napięty program pozwolił nam wysłuchać prezentacji tegorocznych stypendystów XXIII-ej Edycji tj. Aleksandy Niteckiej oraz Pawła Jagody oraz jubileuszowego wykładu Profesora Nowickiego, który w sposób mertyoryczny, ale czasem również zabawny przedstawił swój dorobek naukowy oraz wspomnienia z życia naukowego oraz rodzinnego. Nie jednemu z nas zakręciła się łza w oku. Atmosfera przy wieczornym ognisku oraz niesamowicie słoneczna pogoda umożliwiły nam wspólnie spędzić ten czas razem. Dodatkową atrakcją seminarium była wspólna lekcja geologii w pobliskich pozostałościach kamieniołomu, lekcje laboratoryjne dla najmłodszych, nocne zwiedzanie zabytków Chęcin oraz niedzielna wycieczka na Zamek w Chęcinach. Już nie możemy doczekać się kolejnego seminarium za rok.

Wszystkim, stypendystom biorącym udział w seminarium, osobom towarzyszącym oraz tym którzy połączyli się z nami online serdecznie dziękujemy za spędzony razem czas i tak wysoką frekwencję!