Laureaci

    1.    Roman Bzdyk
    Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
    Temat stypendium: Związki między efektem pierwszeństwa a statusem endofitów na Freie Universität Berlin

    2.    Katarzyna Bruszewska
    Architektura krajobrazu SGGW w Warszawie
    Temat stypendium: Zagadnienia rolnictwa miejskiego, które może wspierać zrównoważony rozwój polskich i niemieckich miast. Podczas stypendium na Uniwersytecie w Akwizgranie

    3.    Błażej Jendrzejewski
    Leśnictwo w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz International Economic Relations: International Business na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego
    Temat stypendium: Konstrukcje wykorzystujące jako główny materiał budowlany laminowane poprzecznie drewno oraz możliwości wykorzystania go w polskich warunkach na Uniwersytecie Technicznym w Monachium

    4.    Marta Kieszkowska
    Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Budownictwa i Inżynierii SGGW
    Temat stypendium: Problematyka redukcji zanieczyszczeń powietrza, głównie tlenków azotu, przy użyciu metody fotokatalitycznie aktywnych powłok w Instytucie Fraunhofera

    5.    Sylwia Kowalik
    Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
    Temat stypendium: Prace badawcze w zakresie wydajności energetycznej niemieckiego budownictwa w pracowni architektonicznej specjalizującej się w architekturze i urbanistyce zrównoważonego rozwoju we Frankfurcie nad Menem

    6.    Michał Krygier
    Gospodarka Przestrzenna na Politechnice Wrocławskiej
    Temat stypendium: Badania nad potencjałem rozwojowym polsko-niemieckiej części Euroregionu Pomerania, potencjale opartym na innowacyjnej gospodarce, ochronie środowiska i zrównoważonym rozwoju w instytucie badawczym Sustainum w Berlinie

    7.   Paweł Łuczak
    Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim
    Temat stypendium: Transformacja energetyczna Niemiec i jej wpływ na gospodarkę

    8.    Aleksandra Piotrowska
    Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej
    Temat stypendium: Problem analityki nowopowstałych zanieczyszczeń środowiska naturalnego, wykorzystując metody izotopowe, w Helmholtz Zentrum fur Umweltforschung w Lipsku

    9.   Alan Puckowski
    Ochrona Środowiska Uniwersytetu Gdańskiego
    Temat stypendium: Analityk oraz ocena ekotoksyczności leków weterynaryjnych stanowiących zanieczyszczenia środowiska naturalnego na Uniwersytecie w Bremie.

    10.    Natalia Rytelewska
    Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska oraz Kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej na Uniwersytecie Warszawskim
    Temat stypendium: Rekultywacja terenów pokopalnianych na IBA Studierhaus Fürst Pückler Land

    11.    Dorota Rzechonek
    Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego
    Temat stypendium: Faza hydrolityczna oraz kwasogenna fermentacji metanowej, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu zmian pH na szlaki metaboliczne w Helmholtz Zentrum fur Umweltforschung w Lipsku

    Breadcrumbs

    © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper