O stowarzyszeniu

Drukuj

„Środowisko dla Środowiska” (SdS) to stowarzyszenie młodych ekspertów z różnych dziedzin, działających na rzecz środowiska, w którym żyjemy. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 23 lipca 2002 r. Siedziba główna mieści się w Warszawie, choć członkowie pochodzą z całej Polski.

Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska zrzesza laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszych Absolwentów Wyższych Uczelni w Dziedzinie Ochrony Środowiska przeprowadzanego przez Fundację im. Nowickiego i Deutsche Bundesstiftung Umwelt a od 2007 r. polskich stypendystów Międzynarodowego Programu Stypendialnego DBU i ma na celu:

 

Stowarzyszenie zrzesza obecnie 154 członków – ekspertów w wielu dziedzinach: od konwencjonalnej ochrony przyrody poprzez gospodarkę ściekową i odpadową, ochronę powietrza, modelowanie i prognozowanie zmian w środowisku, techniki informatyczne, teledetekcję, systemy informacji przestrzennej, skończywszy na prawie, ekonomii i zarządzaniu środowiskiem.

Zarząd
Prezes - Karol Mrozik prezes(at)sds.org.pl
I Wiceprezes - Marek Józefiak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
II Wiceprezes - Stanisław Bidowaniec wiceprezes2(at)sds.org.pl
Sekretarz - Izabela Kosińska-Terrade sekretarz(at)sds.org.pl
Skarbnik -
Anna Zięba skarbnik(at)sds.org.pl

Komisja Rewizyjna
Mirek Baściuk - przewodniczący
Maria Śmietanka
Sylwia Kowalik
Małgorzata Kowalska
Bolesław Michałowski

Sąd Koleżeński
Iwona Jabłonowska
Małgorzata Kotkowicz
Dorota Rzechonek

Członkowie zwyczajni - założyciele

  1. Ewa Adamiec
  2. Jacek Chaczykowski
  3. Tomasz Chrapek
  4. Katarzyna Cichowicz
  5. Monika Dziadkowiec
  6. Olga Gałek
  7. Artur Gsella
  8. Iwona Jabłonowska
  9. Małgorzata Kachniarz
  10. Adam Kałduński
  11. Piotr Kardaś
  12. Robert Knysak
  13. Joanna Maćkowiak-Pandera
  14. Bolesław Michałowski
  15. Małgorzata Mielnik-Jakubiszyn
  16. Anna Nieć
  17. Anita Niedojadło
  18. Agnieszka Nieścier
  19. Anna Oniszk-Popławska
  20. Katarzyna Osińska-Skotak
  21. Katarzyna Paździor
  22. Marian Skwarczek
  23. Daria Słowik
  24. Beata Sosnowska
  25. Monika Strączyńska-Knysak
  26. Arkadiusz Szurman
  27. Krzysztof Tabernacki
  28. Katarzyna Tokarczyk-Dorociak
  29. Wojciech Truszkowski
  30. Barbara Winter
  31. Barbara Woś
  32. Maciej Zdybik

Członkowie zwyczajni

  1. Anna Antecka
  2. Aleksandra Arcipowska
  3. Zuzanna Arkuszyńska
  4. Katarzyna Balcerowicz
  5. Mirosław Baściuk
  6. Rafał Becker
  7. Waldemar Bernatowicz
  8. Stanisław Bidowaniec
  9. Andrzej Błachowicz
  10. Iwona Błędowska
  11. Katarzyna Bruszewska
  12. Grzegorz Brzozowski-Zabost
  13. Łukasz Chrzanowski
  14. Anna Czerwińska
  15. Anna Drążkiewicz
  16. Radomir Dyjak
  17. Piotr Dziamski
  18. Karina Frączek
  19. Katarzyna Gabryś
  20. Łukasz Gawor
  21. Agnieszka Gielar
  22. Julita Gnatkowska
  23. Marta Godzisz
  24. Agata Goździk
  25. Tomasz Grabowski
  26. Agnieszka Gruszecka
  27. Anna Haładyj
  28. Grzegorz Jabłonowski
  29. Ewa Jabłońska
  30. Łukasz Jabłoński
  31. Karolina Janecka
  32. Marcin Janik
  33. Agnieszka Janowska
  34. Aleksandra Jarosiewicz
  35. Emil Jarosz
  36. Aleksandra Jaworowicz
  37. Natalia Jendrzejewska
  38. Błażej Jendrzejewski
  39. Marcin Filip Jędrzejczak
  40. Marek Józefiak
  41. Monika Kaca
  42. Olga Kalinowska
  43. Filip Kamiński
  44. Katarzyna Kapustka 
  45. Marek Kaszuba
  46. Agnieszka Kędzierska
  47. Aleksandra Kiecak
  48. Marta Kieszkowska
  49. Małgorzata Kłosińska
  50. Michał Kopeć
  51. Izabela Kosińska-Terrade
  52. Małgorzata Kotkowicz
  53. Sylwia Kowalik
  54. Małgorzata Kowalska
  55. Iwona Kreft-Boufał
  56. Roman Krysztofiak
  57. Monika Kryger
  58. Barbara Kuprel - Późniak
  59. Elżbieta Kumanowska
  60. Agata Lew
  61. Małgorzata Lechwacka
  62. Michał Lechwacki
  63. Artur Łuniewski
  64. Magdalena Main-Knorn
  65. Marcin Mazurczak
  66. Anna Mika
  67. Małgorzata Mizgalska
  68. Lena Modzelewska
  69. Przemysław Mroczkowski
  70. Karol Mrozik
  71. Magdalena Musiał
  72. Monika Nadrowska
  73. Jowita Niemczyk 
  74. Alicja Nych
  75. Renata Ociepa-Stein
  76. Łukasz Pachurka
  77. Anna Pakuluk
  78. Angelika Palarz
  79. Michał Palmąka
  80. Karol Pawelczyk
  81. Magdalena Pawlik
  82. Tomasz Pietrusiak
  83. Piotr Pięta
  84. Agnieszka Pol
  85. Joanna Ponikwicka
  86. Olga Puchalska
  87. Agnieszka Puzio
  88. Piotr Roczniak
  89. Dorota Rzechonek
  90. Małgorzata Rumian
  91. Natalia Rytelewska
  92. Anna Sadowska-Deś
  93. Anita Schwitalla (Grutkowska)
  94. Paulina Selmaj-Pomaska
  95. Agnieszka Sendek
  96. Magdalena Sitarek
  97. Michał Specylak
  98. Agnieszka Speicher
  99. Izabela Stefanowicz-Pięta
  100. Diana Sum
  101. Agnieszka Szczepińska
  102. Łukasz Szkudlarek
  103. Paulina Szutenbach
  104. Wojciech Szymalski
  105. Agata Szymańska
  106. Tomasz Szymusiak
  107. Dariusz Szyszka
  108. Maria Śmietanka
  109. Izabela Świderska
  110. Sylwia Turowska
  111. Paweł Urbanowski
  112. Weronika Walkowiak
  113. Anna Wilińska
  114. Urszula Wiśniewska
  115. Agnieszka Wojtalewicz-Kasprzak
  116. Magdalena Wolicka
  117. Monika Wosik
  118. Maria Zachwatowicz
  119. Zuzanna Zagrodzka
  120. Aleksandra Zarzycka
  121. Dorota Zawadzka-Stępniak
  122. Anna Maria Zięba
  123. Jadwiga Żurad

Członkowie wspierający

  1. Izabela Drelich-Sikorska
  2. Witold Retke
  3. Sonja Schmidt

Członkowie honorowi

  1. Fritz Brickwedde
  2. Aleksander Gubrynowicz
  3. Anna Nowicka
  4. Maciej Nowicki